Każdy marzy o pięknych, prostych, białych zębach, choć taki dar natury to wyjątkowa rzadkość. Wiele osób cierpi z powodu krzywych czy stłoczonych zębów i nie jest to problem tylko natury estetycznej.

Zbyt ściśle ułożone, zrotowane zęby są trudne do wyczyszczenia, co niesie ryzyko próchnicy, chorób przyzębia oraz nadwrażliwości oraz odsłanianie korzeni. Wady zgryzu mogą być przyczyną dysfunkcji stawów skroniowo – żuchwowych oraz powodować trudności w żuciu i mowie oraz bóle głowy.

Dlaczego więc nie decydujemy się na aparat ortodontyczny?

Najczęstszym powodem jest czas, jakiego wymaga leczenie tradycyjnymi metodami – od 12 do 36 miesięcy. Szczególnie dorosłym trudno jest znaleźć dogodny moment na założenie aparatu np. ze względu na ślub, zmianę pracy, planowany wyjazd długoterminowy.. Doskonale rozumiemy to, że niektórzy oczekują szybkiego zakończenia leczenia ze względu na zbliżające się ważne wydarzenie w życiu lub są po prostu niecierpliwi.

Czy to możliwe by skrócić czas leczenia aparatem ortodontycznym do kilku miesięcy?

Techniki ortodontyczne przy jednoczesnym zastosowaniu nowatorskiej piezochirurgii dają możliwość niebywałego przyspieszenia prostowania zębów.

W Smile Design Clinic wykonujemy ze wskazań medycznych lub w przypadku pacjentów oczekujących ekspresowego efektu leczenia zabieg PIEZOCISION. Zabieg wykonywany jest po konsultacji ortodontycznej i periodontologicznej. Jest to mało inwazyjna, wykonywana w znieczuleniu metoda dekortykacji przyzębia przy użyciu drgań ultradźwiękowych o różnej częstotliwości – takiej, która powoduje cięcie wyłącznie zmineralizowanych tkanek twardych bez niszczenia delikatnych tkanek miękkich.

PIEZOCISION polega na nacięciu falami ultradźwiękowymi wyrostków zębodołowych w kości szczęk, co pobudza zarówno procesy samo lecznicze w kości szczęk, jak i powoduje, że zęby przesuwają się znacznie szybciej niż przy noszeniu samego aparatu. Nacięcia wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Ślady po nich są prawie niewidoczne. W trakcie 20-to minutowego zabiegu dyskomfort pacjenta nie jest większy niż podczas usuwania kamienia nazębnego.

Koszt PIEZOCISION kształtuje się na poziomie ok. 1000zł, co sprawia, że jest on w zasięgu możliwości finansowych wielu pacjentów.

Zabieg można przeprowadzić w dowolnym momencie leczenia, choć najczęściej wykonuje się go tydzień po założeniu aparatu a wizyta kontrolna ma miejsce po dwóch tygodniach. Z taką też częstotliwością odbywają się kolejne wizyty. Całe leczenie trwa znacznie krócej niż przy użyciu tradycyjnej metody i może się zakończyć nawet po kilku miesiącach*.

Komu polecamy Piezocision?

Zabiegowi może się poddać praktycznie każdy, przeciwwskazań jest niewiele a wyniki leczenia są równie trwałe jak po tradycyjnym leczeniu aparatami stałymi.

* Zależnie od zaawansowania wady zgryzu.

GALERIA

© Smile Design Clinic