Każdy marzy o pięknych, prostych, białych zębach, choć taki dar natury to wyjątkowa rzadkość. Wiele osób cierpi z powodu krzywych czy stłoczonych zębów. Niestety, nie jest to jedynie problem natury estetycznej. Zbyt ściśle ułożone, zrotowane zęby są trudne do wyczyszczenia, co niesie zwiększa prawdopodobieństwo próchnicy, chorób przyzębia, nadwrażliwości oraz odsłaniania korzeni. Wady zgryzu mogą być przyczyną dysfunkcji stawów skroniowo – żuchwowych oraz powodować trudności w żuciu i mowie oraz bóle głowy. Dlatego nigdy nie należy ich ignorować i odkładać leczenia na później. Na szczęście pogląd, że leczenie ortodontyczne jest długie i żmudne to mit! Nowoczesne rozwiązania, które stosujemy w naszej klinice pozwalają skrócić czas leczenia do minimum!

Dlaczego obawiamy się aparatu ortodontycznego?

Najczęstszym powodem jest czas, jakiego wymaga leczenie tradycyjnymi metodami – od 12 do 36 miesięcy. Szczególnie dorosłym trudno jest znaleźć dogodny moment na założenie aparatu, np. ze względu na ślub, zmianę pracy, planowany wyjazd długoterminowy. W Smile Desgin Clinic doskonale to rozumiemy! To naturalne, że niektórzy oczekują szybkiego zakończenia leczenia ze względu na zbliżające się ważne wydarzenie w życiu lub zwyczajnie chcą jak najszybciej cieszyć się pięknymi, równymi zębami.

Czy to możliwe, by skrócić czas leczenia aparatem ortodontycznym do kilku miesięcy?

Techniki ortodontyczne przy jednoczesnym zastosowaniu nowatorskiej piezochirurgii dają możliwość niebywałego przyspieszenia prostowania zębów. W Smile Design Clinic w tym celi zabieg PIEZOCISION. Zabieg wykonywany jest po konsultacji ortodontycznej i periodontologicznej. Jest to małoinwazyjna, wykonywana w znieczuleniu metoda dekortykacji przyzębia przy użyciu drgań ultradźwiękowych o różnej częstotliwości. Są one tak dopasowane, aby nie uszkodzić delikatnych tkanek miękkich jamy ustnej.

PIEZOCISION polega na nacięciu falami ultradźwiękowymi wyrostków zębodołowych w kości szczęk, co powoduje, że zęby przesuwają się znacznie szybciej niż przy noszeniu samego aparatu. Nacięcia wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Ślady po nich są prawie niewidoczne. W trakcie 20-to minutowego zabiegu dyskomfort pacjenta nie jest większy niż podczas usuwania kamienia nazębnego. Dużym atutem jest również cena. Koszt PIEZOCISION kształtuje się na poziomie ok. 1000zł, co sprawia, że jest on w zasięgu możliwości finansowych wielu pacjentów.

Zastanawiasz się czy PIEZOCISION jest dla Ciebie, jeśli już rozpocząłeś leczenie? Tak! Zabieg można przeprowadzić w dowolnym momencie leczenia, choć najczęściej wykonuje się go tydzień po założeniu aparatu. Wizyta kontrolna ma miejsce po dwóch tygodniach. Z taką też częstotliwością odbywają się kolejne wizyty. Całe leczenie trwa znacznie krócej niż przy użyciu tradycyjnej metody i może się zakończyć nawet po kilku miesiącach, zależnie od zaawansowania wady zgryzu.

PIEZOCISION – dlaczego warto? 

Komu polecamy Piezocision?

Zabiegowi może się poddać praktycznie każdy, przeciwwskazań jest niewiele a wyniki leczenia są równie trwałe jak po tradycyjnym leczeniu aparatami stałymi. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub chciałbyś rozpocząć leczenie ortodontyczne, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń lub napisz już dziś!

klinika@smiledesignclinic.pl

22 291 80 80

kontakt

Department Doctors

© Smile Design Clinic